Novinky

17.12.2017

Nintendo Switch si koupilo už 10 milionů lidí

Nintendo Switch je v prodeji již více než devět měsíců. Za tu dobu si ji koupilo více než deset milionů lidí. Má tak velkou šanci stát se nejpopulárnější konzolí v historii japonského podniku. Upozornil na to server The Verge.

Hybridní systém Nintendo Swicth se začal prodávat letos v březnu a jak se zanedlouho ukázalo, představuje trefu do černého.  Po pěti měsících firma hlásila 4,7 milionu prodaných kusů. A nyní oznámila, že po celém světě si konzoli za necelých devět měsíců koupilo na deset miliónů lidí.

Switch je herní systém dodávaný se dvěma oddělitelnými ovladači do jedné ruky a s dokem, který lze propojit s televizí. Ve chvíli, kdy zařízení vytáhnete z dodávané dokovací stanice, máte handheld s vlastní obrazovkou. Nintendo Switch tak odbourává nutnost pořizování dvou přístrojů, na doma i na cesty stačí jen jedno.

V Česku lze Nintendo Switch pořídit již za 8 480 korun včetně DPH.

Zdroj: The Verge

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

Finále Robosoutěže zná svého vítěze: je jím tým Unstable Voltage z FEL ČVUT

Ve finále devátého ročníku studentské Robosoutěže včera na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT zvítězil univerzitní tým Unstable Voltage nad gymnazijním týmem Mindbreak2. Na třetím místě se umístil další středoškolský tým Kotrš.

Do letošního ročníku Robosoutěže pro střední školy se přihlásil rekordní počet 155 studentských týmů, z toho 29 týmů se utkalo v dnešním finále. Soutěžní úloha s názvem „Střelnice“ umožnila všem týmům zvolit rozmanité konstrukční přístupy. Roboti z lega měli za úkol během 90 sekund posbírat míčky rozestavené na hrací ploše podle barev a umístit je do příslušných barevných terčů. První tři místa nakonec obsadily tyto tříčlenné týmy: Unstable Voltage – studijní program Kybernetika a robotika na FEL ČVUT, Mindbreak2 – Gymnázium Příbram a Kotrš – Gymnázium Jakuba Škody Přerov.

Vítězný robot týmu Unstable Voltage používal metodu rozlišování míčů barevným čidlem v kombinaci s obřím zásobníkem a přesnou střelbou do terče. Jeho konstruktéři rozhodně nejsou v soutěži nováčky. „Vsadili jsme na zkušenosti z pěti předchozích ročníků, které jsme společně absolvovali ještě za pražské Gymnázium Nad Alejí,“ říká Jan Lazarek z týmu Unstable Voltage. Robota zkonstruoval spolu s kolegou Jakubem Lukešem a Vojtěchem Tollarem v rámci cvičení v programu Kybernetika a robotika na FEL ČVUT.

Robosoutěž se plánuje i na příští rok. „Popularita soutěže rok od roku roste. Hlásí se čím dál více škol, letos jsme již třetím rokem na jaře pořádali také soutěž pro základní školy. Dalším přirozeným krokem pro příští rok je zapojení zahraničních týmů, a tak by se Robosoutěž mohla stát mezinárodní,“ uzavřel Martin Hlinovský, hlavní pořadatel soutěže z katedry řídicí techniky FEL ČVUT.

Úplné pořadí soutěžících a další informace najdete na webových stránkách www.robosoutez.cz nebo www.facebook.com/robosoutez

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 0
16.12.2017

Bohemia Interactive odhaluje experimentální VR titul Project Lucie

Studio Bohemia Interactive představilo hru Project Lucie, experimentální VR puzzle titul pro platformu Oculus Rift, přičemž je rovněž hratelný i na klasické kombinaci klávesnice a myš. Project Lucie je nejnovějším přírůstkem do služby Bohemia Incubator, určenému pro experimentální hry, které jsou dostupné veřejnosti od první hratelné verze.

Ve hře se hráči zhostí role Lucie, osmileté dívky s velkou představivostí, a budou následovat její příběh plněním logických rébusů. Ty však nebudou pouze statickými záležitostmi – budou vás provázet příběhem a ožívat v jeho rámci. Kromě příběhu ve hře bude dostupný rovněž plnohodnotný editor, v němž si budete moci tvořit své vlastní rébusy. Ačkoliv je možné hrát pouze prostřednictvím klávesnice a myši, Project Lucie nabízí plnou podporu Oculus Rift a Touch ovladačů pro maximální ponoření do zážitku ve virtuální realitě. Pre-Alpha verze hry je dostupná právě teď zdarma skrz obchod Bohemia Store.

Project Lucie je třetím titulem, dostupným pod značkou Bohemia Incubator. Tento způsob vydání umožňuje malému, ale velmi odhodlanému týmu v rámci studia Bohemia Interactive otestovat základní herní koncepty a vycizelovat designová rozhodnutí, stejně jako dopilovat technologii, která hru pohání. Jedná se o ideální volbu, díky které si tvůrci mohou otestovat vývoj pro nové platformy a v rámci nových žánrů.

Ačkoliv jsou mezi Bohemia Incubatorem a Steam Early Acces jisté podobnosti, klíčovým rozdílovým prvkem je fakt, že hry v Incubatoru mohou být mnohem jednodušší, experimentálnější a ve velmi rané fázi vývoje. Bohemia Interactive se dokonce může rozhodnout pozastavit vývoj neperspektivního titulu. Proto vždy budou hry v rámci Bohemia Incubatoru zcela zdarma (stejně jako Project Lucie).

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

Užijte si prázdninové oslavy s Wargamingem

Wargaming vyzývá všechny hráče, aby si o nadcházejících vánočních prázdninách zahráli World of Tanks. Důvod to má opravdu jednoduchý. Populární hra totiž od 15. prosince do 15. ledna nabízí celou řadu speciálních a vánočními svátky vylepšených misí.

Po jejich dokončení jsou hráči odměňováni řadou nejen skvělých bonusů, ale také množstvím kosmetických vylepšení. Získáte například krásně zasněženou garáž, kterou si budete moci následně ještě vylepšovat a dokrášlovat. Čím více ve své garáži zvýšíte sváteční náladu, tím vice dárků získáte. Vydejte se do světa tanků hned na čtyři vánoční způsoby. Vyzkoušejte moderní Vánoce, tradiční Vánoce, nebo si to hoďte do oslav sovětského Nového roku. Slavit lze samozřejmě i Čínský Nový rok.

Pro konzolové World of Tanks velké věci přicházejí v malém balení

Vánoce do World of Tanks Console přicházejí s návratem režimu Toy Tanks, takže se opět budete moci ponořit do lítých bitev hračkových tanků. Současně s tím se ve hře objeví celá řada bonusů a opravdu hodně kořisti. Lze se dokonce dostat až k tanku z nedávno vydané švédské řady. Od 13. prosince na hráče čeká hodně novinek a to včetně operace Tanksmas. Pokud dumáte nad významem tohoto slova, pak jde samozřejmě o výraz, který naznačuje spojení s anglickým slovem Christmas. Líté boje a krásné dárky, to jsou prázdninové oslavy v konzolových World of Tanks.

World of Tanks Blitz oslavuje svátky módem Blitz Fair

Jeden z největších eventů ve hře World of Tanks Blitz je s příchodem vánočních prázdnin zpět. Je tady Blitz Fair. Ten je rozdelěný do dvou etap. První se odehrává v samotné hře, kde mohou hráči získat nejen klasické in-game dárky, ale také tzv. lístky, které pak budou moci za opravdu úžasné odměny. Druhá etepa tak probíhá na portálu hry, kde se lze dobrat opravdu raritních dárků. Aukce se vzácnými předměty, z nichž některé se objevují pouze jednou nebo dvakrát v historii hry, pak je podtrhuje významnost celé akce.

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.1 komentářů: 17
15.12.2017

Transcend StoreJet 200 je stylové datové úložiště pro Mac

Firma Transcend představuje nový přenosný disk určený pro počítače Mac. Model StoreJet 200 pojme až 2T B dat a navíc přichází i s elegantním hliníkovým pouzdrem.

StoreJet 200 je přenosný disk s minimalistickým designem, využívající rozhraní USB-C. Jeho pouzdro je vyrobeno z pískovaného a následně oxidovaného hliníku. Použití tohoto materiálu přidává konstrukci nejen na eleganci a designu ladícímu s produkty Apple, ale i na pevnosti.

Formát disku je 2,5 palce, a hmotnost 133 gramů. I přes malé rozměry (114,5 × 78,5 × 9,95 mm) nosič nabízí prostor pro 2 TB dat a je připraven k práci s počítači Mac přímo po vybalení z krabice, a to díky výchozímu formátovaní v systému HFS+. Navíc StoreJet 200 podporuje také Time Machine.

Doporučená cena Transcend StoreJet 200 činí 3 233 Kč s DPH. Na výrobek se vztahuje tříletá záruka výrobce.

Pro úplnost ješrě dodejme, že pro použití s disky Transcend je dostupná bezplatná aplikace Transcend Elite, která je kompatibilní se systémy macOS a Windows a umožňuje:

  • jednoduchou správu záložních kopii
  • šifrování dat
  • obnovu dat
  • synchronizaci s Dropbox a Google Drive

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0
14.12.2017

Nizozemská policie přestala trénovat orly na chytání dronů

Možná si ještě pamatujete na nápad nizozemské policie, která se loni rozhodla, že si na chytání bezpilotních letounů, které poletují tam, kde nemají, vytrénuje orly. Zajímavý projekt však po více než roce končí. Jak uvádí server Gizmodo, byl příliš finančně nákladný a málo efektivní. Navíc také policie čelila kritice ochránců zvířat.

Jedním z odpůrců lovu dronů za pomoci dravců byl i sokolník Robert Muster z Enschede. „Pokud orel nemůže chytit svou kořist, může být tak frustrovaný, že zaútočí na něco jiného. Jeho pařáty a drápy jsou natolik silné, že mohou vážně poranit třeba hlavu dítěte.“

Problém s odchytem bezpilotních strojů řeší i další státy. V Japonsku například k chytání dronů používají dálkově ovládanou multikoptéru s šesti vrtulemi, která má pod sebou spuštěnou síť.

Zdroj: Gizmodo

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4 komentářů: 0

Alza předvádí v Holešovicích domácnost budoucnosti

Alza.cz vytvořila na Showroomu unikátní expozici SmartHome (inteligentní domácnost). Ta je zaměřena na předvedení ovládání celé domácnosti pomocí bezdrátového řešení. Zákazníci si tak v praxi mohou vyzkoušet chytré produkty do kuchyně, obývacího pokoje i venkovních prostor, včetně jednoduchého ovládání jediným mobilním zařízením.

Inteligentní výrobky přinášejí zákazníkům především snadnou kontrolu nad spotřebiči a možnost vzdáleného zabezpečení domácnosti. Aplikace také ohlídá různé havárie spojené s únikem vody či požárem – nastavení dokáže například automaticky uzavřít přívod vody a zajistit domácnost bez nutnosti dalšího zásahu. Zařízení lze jednoduše propojit v jeden systém a ovládat je přes mobilní telefon, tablet nebo notebook, a to odkudkoli. Nastavit je možné třeba režim spánek, v jehož rámci se podle individuálního nastavení vše automaticky vypne, zhasne a například se mohou zatáhnout i žaluzie apod.

„V první fázi jsme pro zákazníky do SmartHome nainstalovali například pračku, sušičku, osvětlení, ovládání žaluzií, pohybová a záplavová čidla, měřiče spotřeby energií, TV, audio, zabezpečení, dveřní zámek, kukátko a další. Nechybí ani kuchyňské spotřebiče: lednice, kávovar, trouba, digestoř, varná deska. Celkem je nyní na Alza Showroomu k vidění přes 120 aktivních prvků od více než 20 různých značek,“ uvedl Jan Moudřík, ředitel expanze a facility v Alza.cz.

SmartHome umožňuje vzdáleně ovládat i další prvky, například garážová vrata, dveřní stanice, kamerové systémy, kouřové detektory, termostaty, zásuvky a mnohé další. V budoucnosti společnost plánuje sortiment rozšiřovat o další zajímavé a žádané produkty.

Zdroj: Alza

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2 komentářů: 6

Videohry v Česku hrají převážně mladí muži

Videohry hraje a stahuje přes internet 20 % Čechů. Jde hlavně o mladé lidi, častěji muže. U starších ročníků obliba této zábavy klesá. Vyplývá to ze zprávy Českého statistického úřadu.

Zájem o hry hrané přes počítač nebo mobilní telefon s ostatními hráči, přes internetový prohlížeč, zejména na sociálních sítích, nebo o hry stažené přes internet má 67 % mladých do 24 let. V další věkové kategorii od 25 do 34 let hraje videohry přes internet 30 % lidí. „S postupem věku se zastoupení hráčů videoher v populaci snižuje. Nicméně příznivci her přes internet se najdou i mezi lidmi v důchodovém věku. V kategorii starších 65 let jde o 4 % osob,“ uvádí místopředseda ČSÚ Marek Rojíček.

Nejsilnější skupinou herního trhu jsou mladí muži. Podle údajů Eurostatu za rok 2016 se hraní a stahování videoher v zemích EU věnovalo v průměru přes 65 % mužů ve věku od 16 do 24 let. Podíl hráček v tomto věku byl mnohem nižší – necelých 44 %.

Podíl mladých českých hráčů se vloni pohyboval nad evropským průměrem. U mužů dosáhl 74 %, což znamenalo sedmou příčku ve srovnání s dalšími státy EU. V případě žen šlo o 58 %, tedy desátou pozici mezi členskými zeměmi. Nejaktivnější hráči i hráčky ve věku od 16 do 24 let jsou z Dánska, naopak nejslabší zájem o videohry mají ve Slovinsku.

Zdroj: ČSÚ

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2 komentářů: 1

Google v Číně otevře výzkumné centrum umělé inteligence

Google otevře v Číně výzkumné centrum umělé inteligence. Chce využít místních talentů, a to i přesto, že jeho vyhledávací služby jsou v zemi blokovány. Půjde o první výzkumné středisko tohoto druhu v Asii.

Čínští politici výzkum v oblasti umělé inteligence podporují, chtějí se v něm vyrovnat USA. Zároveň ale v uplynulém roce podrobovali zahraniční firmy stále tvrdším pravidlům a zpřísňovali cenzuru. Vyhledávač Googlu je v Číně zakázán spolu s jeho e-mailovými službami a ukládáním dat pomocí cloudu.

Google na svém webu uvedl, že otevření nového centra je důležitou součástí jeho mise jakožto „firmy číslo jedna v oblasti umělé inteligence“. Firma provozuje podobná výzkumná centra v Londýně, New Yorku, Torontu a Curychu.

Zdroj

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Aplikace Dot 2 Dot oživuje na mobilních zařízeních spojovačky

Aplikace je dostupná zdarma pro systémy iOS a Android, přičemž za dva měsíce od vydání již zaznamenala dva miliony stažení. Průměrný strávený čas na aktivního uživatele je 30 minut denně, uvádí vývojáři.

Průběh hry je v zásadě podobný tradičním hlavolamům, kdy s dalšími spojovačkami roste obtížnost. Motivy jsou komplikovanější, u těch nejtěžších je třeba spojit i tisíce bodů k vytvoření obrazce. Dot 2 Dot je možné hrát zdarma, placené jsou nápovědy a některá speciální témata. Tato témata jsou součástí prémiového účtu, který je možné si pořídit za 209 korun měsíčně, respektive za 104 korun při ročním předplatném.

V případě nápověd jsou dostupné balíčky od 3 do 100 nápověd v cenovém rozpětí 29 až 449 korun. Většina současných příjmů z aplikace plyne především z nákupu nápověd, STRV ovšem očekává nárůst zájmu o účet Premium s rostoucím počtem prémiového obsahu, na kterém nyní pracuje s řadou ilustrátorů.

Společně s Dot 2 Dot vypustil vývojáři do světa také aplikaci ColourMe. „S aplikací ColourMe jsme neobjevili Ameriku, v zásadě se jedná o omalovánky v mobilním telefonu, které v mobilních aplikacích představují obrovský trend. Způsob fungování aplikace je velmi podobný Dot 2 Dot. ColourMe si od září stáhlo přes tři a půl milionu uživatelů,“ doplnil Šťáva.

Stahujte:

Android | iOS

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Cherry MW 4500: ergonomická bezdrátová myš snižující namáhání zápěstí

Známý výrobce vstupních zařízení a specialista na výrobu mechanických spínačů Cherry přináší na trh novou ergonomickou bezdrátovou myš MW 4500. 

Tato myš je navržena s extremním důrazem na ergonomický tvar. Tvar je přizpůsoben tak, aby bylo co nejméně zatěžování zápěstí. Tím se sníží únava ruky a celkově se zlepší přirozené držení těla při práci a snižuje se také ohrožení syndromem karpálního tunelu a ostatních RSI poškození. Povrch myši je také odolný proti oděru. 

Cherry MW 4500 využívá citlivý optický (infračervený) snímač u něhož lze přepínat mezi rozlišeními 1200, 900 a 600 dpi pomocí vyhrazeného tlačítka umístěného před rolovací kolečko. Kromě kolečka, regulace DPI a dvou hlavních tlačítek je myš vybavená ještě dvojicí bočních tlačítek pro navigaci třeba ve webovém prohlížeči.

K myši je dodáván nano přijímač s konektorem USB. Na boku myši pod plochou pod palec je umístěná LED, která upozorní na blížící se vybití baterie. Tvar myši umožňuje pouze držení v pravé ruce. Cena Cherry MW 4500 je pro evropský trh stanovena na 30 euro, což je v přepočtu zhruba 770 Kč. 

Zdroj: techPowerUp

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2 komentářů: 3

Japan Display brzy vydá displej s hustotou pixelů přes 800 ppi pro VR headsety

Společnost Japan Displej (JDI) oznámila příchod nového LCD panelu, který se může pyšnit vysokou hustotou pixelů přesahující 800 obrazových bodů na palec. 

Tento displej byl speciálně vyvinutý pro využití v headsetech pro virtuální realitu, kde by se díky vyšší hustotě pixelů neměl projevovat efekt viditelné struktury pixelů v obraze. Panel je založen na technologii LTPS (Low-Temperature PolySilicon) a nabídne úhlopříčku 3,6", což v kombinaci s rozlišením 1920 × 2160 pixelů poskytuje hustotu právě 803 ppi. Na rozdíl od OLED displejů využívá displej normální formát RGB, kdy může každý pixel mít tři podskupiny. Obnovovací frekvence displeje je také dostatečná a to 90 Hz.

Výrobce hovoří také o maximální době odezvy 4,5 ms (GtG), což je pro VR headsety zvláště podstatný parametr, aby bylo zabráněno rozmazaní obrazu při pohybu. Displej ale parametricky pokulhává z hlediska kontrastního poměru, který je 700:1 a jas dosahujícího pouze na 150 cd/m2. Také z hlediska barev se žádného zázraku nedočkáme, displej totiž umí zobrazit pouze 70 % rozsahu NTSC. 

Již v loňském roce Japan Display odhalil displej s 651 ppi, přičemž na příští rok plánuje přijít s displejem s ještě vyšší hustotou pixelů, která by měla přesáhnout dokonce hranici 1000 ppi. To bude jistě vést také ke zmenšení úhlopříčky displeje, díky čemuž budou moci mít VR headsety s těmito displeji menší rozměry. Ani konkurence ale nezahálí. Například Samsung už v loňském roce odhalil 5,5" nabízející 800 ppi. 

Zdroj: 1, 2

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Check Point: botnet Necurs se vrátil a šíří nový ransomware

Check Point zveřejnil listopadový Celosvětový index dopadu hrozeb, podle kterého se botnet Necurs vrátil do Top 10 nejpoužívanějších malwarových rodin a kyberútočníci jej využívají k distribuci nového ransomwaru. Zároveň byl vydán žebříček zemí, které jsou nejčastěji terčem kyberútoků.

Výzkumníci v nové studii zjistili, že hackeři používají Necurs, který je považován za největší spamovací botnet na světě, k distribuci relativně nového ransomwaru Scarab, který se poprvé objevil v červnu. Botnet Necurs začal masově šířit Scarab během amerického Dne díkůvzdání a za jedno dopoledne odeslal přes 12 milionů e-mailů. Necurs byl dříve použit k distribuci některých nebezpečných malwarových variant, včetně rodin Locky a Globeimposter.

Stejně jako v říjnu zůstal nejčastější hrozbou RoughTed, masivní malvertisingová kampaň. Následoval exploit kit Rig ek a červ Cornficker, který umožňuje vzdálené stahování dalšího malwaru.

Přestože v žebříčku došlo k řadě změn, Česká republika i v listopadu patřila mezi nejbezpečnější země a v Indexu hrozeb se umístila na 115. příčce. Mezi bezpečnější země se posunulo i Slovensko, které poskočilo ze 75. pozice na 95. místo. Na prvním místě se v Indexu hrozeb umístila už počtvrté za sebou Dominikánská republika.

Mezi škodlivým kódem nejčastěji použitým k útokům na podniková mobilní zařízení nedošlo v listopadu k nějakým výrazným změnám. Triada dále posilovala svoji pozici jedničky a na druhé místo se vyhoupl bankovní trojan Lokibot. Třetí skončil ransomware LeakerLocker.

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0
13.12.2017

Corsair vydává 32GB kit pamětí DDR4 do slotu SO-DIMM s nejvyšší frekvencí na trhu

Společnost Corsair uvádí na trh doposud nejrychlejší operační paměti typu DDR4 do slotu SO-DIMM v setu čtyř modulů s celkovou kapacitou 32 GB.

Tyto paměti jsou vhodné pro nadšence a náročné hráče a hodí se do kompaktních stolních PC, all-in-one počítačů a výkonných notebooků se čtyřmi sloty SO-DIMM. Jedná se o paměti série Vengeance, které nabídnou pracovní frekvenci 4000 MHz v základu. Ideální jsou pro platformu X299 od společnosti Intel.

Mezi další parametry RAM patří časování CL19-23-23-45, nebo pracovní napětí 1,35 voltu. Nechybí ani podpora profilů XMP 2.0. Základem pamětí jsou čipy Samsung. Příjemným bonusem je doživotní omezená záruka od výrobce. Kit čtyř 8GB modulů operačních pamětí lze zakoupit za 615 euro, což je v přepočtu zhruba 15 800 Kč s daní. 

Zdroj: 1, 2

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2 komentářů: 0

MSI představilo "poloreferenční" grafiku Radeon RX Vega 64 Air Boost

Tato nová verze grafické karty vycházející z architektury AMD Vega nabízí jistou "poloreferenční" formu. To ale pouze chlazení.

Karta totiž vychází referenčního (nebo alespoň velice podobného) návrhu PCB v kombinaci s vlastním chladičem, který ale opět připomíná ten referenční jelikož využívá jeden radiální ventilátor. Kromě ventilátoru je ale chladič samozřejmě vybavený také pasivem. Na spodní straně PCB je pak k vidění také kovová deska chladící zejména VRM s měděným středem ochlazujícím GPU.

Karta je mírně továrně přetaktovaná a to konkrétně na grafickém čipu, kde nabídne základní takt 1272 MHz a boost frekvenci až 1575 MHz. Pro napájení slouží dvojice 8pinových napájecích konektorů. Mezi výstupy najdeme trojici DisplayPort 1.4 a port HDMI 2.0. 

MSI bohužel zatím neodtajnilo cenu tohoto modelu. 

Zdroj: techPowerUp

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5 komentářů: 7
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.