Novinky

21.2.2018

Panasonic představil laserový projektor PT-RQ22K

Společnost Panasonic oznámila nový přírůstek v podobě laserového fosforového projektoru s rozlišením větším než 4K, který se zaměřuje na živé přenosy a vystoupení, výstavy, pronájmy a permanentní instalace.

Tříčipový DLP projektor PT-RQ22K s technologií Solid Shine je k dostání ve stejně kompaktních rozměrech a se stejným jasem (21 000 lumenů) jako projektor s rozlišením WUXGA/SXGA+ řady PT-RZ21K, oproti němuž navíc disponuje rozlišením 4K+ (5 120 × 3 200 px).

PT-RQ22K je vybaven dojitým světelným zdrojem a okamžitě dokáže přepnout na záložní video signál, pokud primární zdroj přestane vysílat. Připojuje se přitom pomocí jediného vstupního kabelu 4K Digital Link a je kompatibilní s nově uvedeným rozhraním 12G-SDI (ET-MDN12G10), stejně jako s celou řadou objektivů tříčipových projektorů DLP od Panasonicu.

Panasonic PT-RQ22K by se měl začít prodávat v průběhu srpna. Doporučenou cenu pro český trh zatím neznáme.

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0

AMD představilo nové produktové řady EPYC Embedded 3000 a Ryzen Embedded V1000

Společnost AMD dnes představila dvě nové produktové řady procesorů pro oblast embedded (vestavných) zařízení, které vychází z procesorových jader architektury Zen.

V první řadě se jedná o řadu Epyc Embedded 3000, která bude zahrnovat modely procesorů se 4 až 16 jádry, které mají konkurovat produktům, jako je Intel Xeon D. Dosahovat ale mají téměř třínásobně lepšího poměru ceny a výkonu.

Epyc Embedded 3000 by měl najít uplatnění zejména v síťových a úložných zařízeních. Pochlubit se má také výrazně širší konektivitou než konkurenční produkty, díky až 64 linkám PCIe 3. generace, až osmi kanálům pro 10Gb ethernet a 4 nezávislým paměťovým kanálům. K dostání budou procesory s TDP od 30 do 100 wattů nabízející až 32MB L3 cache.

 

Další novinkou do portfolia značky AMD mají být procesory Ryzen Embedded V1000, které mimo procesorových jader architektury Zen nabídnou také integraci grafiky Vega s výpočetním výkonem až 3,6 TFLOPS. Právě na až cca 3× vyšší grafický výkon AMD sází především. V nabídce AMD budou konkrétně čtyři modely této série se 2, či 4 jádry a až 8 vlákny.

ProcesoryRyzen Embedded V1000 cílí hlavně na oblasti jako je zdravotnictví, průmysl, ale také zábavní zařízení. 

 

Zdroj: AMD

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3 komentářů: 0

Začala se prodávat herní klávesnice HyperX Alloy Elite RGB

Značka HyperX uvedla do prodeje klávesnici HyperX Alloy Elite RGB s podpůrným softwarem NGenuity. Nový model se veřejnosti poprvé představil už na veletrhu CES, na pulty obchodů si však našel cestu až nyní.

Klávesnice má slitinové tělo a využívá spínače Cherry MX ve všech třech standartních variantách, tedy Red, Blue a Brown. Všechny spínače jsou podsvícené samostatnými RGB diodami s barevným rozsahem více než 16 milionů barev.

Podsvícení dostaly také ovládací tlačítka pro média, lightbar i klávesy funkčních režimů. Samozřejmostí je pohodlná područka, průchozí USB 2.0 port a kvalitní opletený kabel. Novinkou uvnitř klávesnice pak je paměťový čip, který otevírá nové možnosti RGB v kombinaci s programem NGenuity.

Po stažení NGenuity do svého počítače si mohou hráči vytvořit libovolný počet profilů klávesnice pro různé aplikace. Profily obsahují nastavení podsvícení kláves, lightbaru i funkčních prvků klávesnice, jako jsou mediální tlačítka. NGenuity umožňuje také snadnou tvorbu maker pro klávesové zkratky. Do integrované paměti uvnitř HyperX Alloy Elite RGB lze nahrát tři z těchto profilů a následně je použít na jiném PC i bez nutnosti instalace softwaru. Navíc je možné v každém profilu měnit nastavení jasu ve 4 stupních.

Klávesnice zároveň nabízí Anti-ghosting, N-key rollover a game mode, který zabrání náhodnému zmáčknutí klávesy Windows a podle nastavení uživatele vyřadí i některé klávesové zkratky, jako například ALT+F4, nebo CTRL+TAB.

Doporučená cena HyperX Alloy Elite RGB pro český trh je stanovena na 4 290 Kč s DPH.

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

AOC AGON AG352UCG6: 35" zakřivený monitor s WideQHD displejem pro hráče

AOC přináší zajímavou novinku cílící zejména na hráče. V nabídce tohoto známého výrobce monitorů se má nově objevit model Agon AG352UCG6.

Jedná se o ultraširokoúhlý monitor se zakřiveným 35" displejem, který nabídne nativní rozlišení WideQHD, neboli 3440 × 1440 pixelů. Monitor má zakřivení 1800R a poměr stran 21:9. Pozorovací úhly integrovaného AMVA panelu jsou 178 stupňů v obou směrech. Mezi dalšími parametry displeje je také 120Hz obnovovací frekvence, nebo jas dosahující na 300 cd/m2. 

Nechybí ani podpora synchronizace snímkovací frekvence s grafickou kartou Nvidia G-Sync. Monitor má přednastaveny herní režimy pro různé žánry, nabídne držák pro vedení kabelu headsetu a zadní RGB LED nasvícení. Stojan umožňuje výškové nastavení, natočení v rozsahu do 30 stupňů a naklonění od -5,5° do 28°.  

Zejména uživatelé pracující s grafikou ocení možnost zobrazení 100 % spektra sRGB. Mezi vstupy do monitoru patří DisplayPort 1.2 a HDMI 1.4. Mezi další hráčské funkce patří třeba AOC Shadow Control pro lepší zobrazení v temných scénách. Nechybí ani redukce modré složky světla a technologie redukce blikání flicker-free. 

Na trhu se má AG352UCG6 objevit během května. Jeho cenovku ale zatím neznáme.

Zdroj: techPowerUp

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Transcend SSD450K: Průmyslový SSD s 3D TLC čipy

Firma Transcend rozšiřuje nabídku průmyslových SSD o model SSD450K, který je založený na čipech 3D NAND TLC.

2,5pálcový disk SSD450K využívá rozhraní Serial ATA 6 Gb/s. Použitá technologie prostorového uspořádání paměťových buněk 3D NAND TLC umožnila zvýšit kapacitu při zachování výkonu, který známe z řešení založených na MLC. Maximální rychlost čtení dat činí 550 MB/s, a zápisu 520 MB/s.

Podle Transcendu byla u SSD450K uplatněna řešení, umožňující optimalizovat využití disku a chránit je před vnějšími vlivy. Jedná se třeba o IPS (Intelligent Power Shield), díky němuž speciální kondenzátory zajišťují energii pro přenos dat z vyrovnávací paměti DDR3 DRAM do pamětí NAND flash v případě náhlého výpadku napájení.

Majitelé nového SSD si mohou na stránkách výrobce také stáhnout program SSD Scope, který jim pomůže udržet maximální výkon disku a zvýšit bezpečnost uložených dat. Software nabízí sledování činnosti SSD čtením parametrů S.M.A.R.T., vynucení aktivace funkce TRIM a snadnou aktualizaci firmwaru. Umožňuje i jednoduché klonování dat z dosavadního systémového disku.

Záruka a cena

Doporučené ceny Transcend SSD450K v provedení:

  • 64 GB - TS64GSSD450K - 1 469 Kč s DPH
  • 128 GB - TS128GSSD450K - 2 465 Kč s DPH
  • 256 GB - TS256GSSD450K - 4 209 Kč s DPH

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Dostupná je remasterovaná strategie Age of Empires

Kultovní strategie je konečně zpět. Defintive Edition nabízí kromě vylepšené grafiky a zvuku i hraní pro síti. Hra vyšla oficiálně včera a přijde na 549 Kč.

Age of Empires: Definitive Edition přináší původní hru i s datadiskem Rise of Rome společně se 16 civilizacemi a 10 kampaněmi v kompletně remasterované podobě, která zahrnuje vylepšenou grafiku s podporou 4K rozlišení, orchestrální soundtrack, zbrusu nový způsob vyprávění, achievementy a zásadní vylepšení hratelnosti i podporu Xbox Live pro hru více hráčů.

Hra nevyšla na Steamu, ale pouze ve Windows Storu a to za 549 korun. Takže pokud ji chcete, musíte zavítat tam.

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.5 komentářů: 9

PocketBook InkPad : Menší, lehčí a s lepším displejem

PocketBook představuje novou větší 7,8palcovou čtečku e-knih InkPad 3 s displejem E Ink Carta a pokročilou funkcí SMARTlight. Oproti předchozím verzím je nový model menší a lehčí, váží pouhých 210 gramů.

Nová e-čtečka byla údajně vytvořena tak, aby nabídla pohodlí a komfort pro ty, kteří rádi a hodně čtou. 7,8palcový displej E Ink Carta s rozlišením 1 404 × 1872 px má podle výrobce vytvářet realistický vizuální dojem, jako při čtení klasické papírové knihy.

Technologie SMARTligh umožňuje nastavit nejen úroveň jasu, ale také teplotu barvy nasvícení.  V automatickém režimu nabízí SMARTlight nejvhodnější možnost intenzity a teploty barvy světla vzhledem k denní době a lidskému biorytmu.  PocketBook InkPad 3 umožňuje také vytvořit denní šablony intenzity a barvy nasvícení v závislosti na rozvrhu a osobních preferencích. Můžete vytvořit a pojmenovat neomezený počet takových denních šablon a při změně plánu a podmínek snadno přepínat z jedné šablony na druhou.

Čtečka podporuje pomocí adaptéru microUSB formát MP3. Pro uživatele to znamená nejen příležitost poslouchat hudbu během čtení, ale také poslouchat například audioknihy. Nechybí navíc ani funkce Text-to-Speech, která převádí psaný text na mluvené slovo. Stačí si vybrat knihu a e-čtečka přečte libovolný textový soubor, nahraný v některém z podporovaných formátů.

InkPad 3 má 8GB vnitřní paměť a integrovaný slot pro paměťovou kartu microSD (až 32 GB). Výrobce uvádí, že tak dokáže pojmout než 2 000 knih v 17 nejpoužívanějších formátech bez konverze, stejně jako soubory v grafických formátech JPEG, BMP, PNG nebo TIFF. Knihovna čtečky obsahuje 97 předem nainstalovaných bezplatných elektronických knih ve 14 jazycích, z toho 7 v němčině a 8 v angličtině. Předinstalované slovníky Abbyy Lingvo umožňují číst a překládat pomocí 24 jazykových kombinací.

Design InkPadu 3 kombinuje zaoblené rohy a ostré hrany, měkké dotykové části a lesklá tlačítka. Na přední straně najdete ergonomická tlačítka pro otáčení stránek, které můžete zároveň otáčet i pomocí dotykové obrazovky. Díky vestavěnému g-senzoru lze libovolně měnit držení čtečky ze svislé do vodorovné polohy.

Doporučená cena čtečky PocketBook InkPad 3 činí 5 999 Kč.

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.5 komentářů: 0

Prodává se zakřivený monitor Asus Designo Curve MX32VQ

Novinku charakterizuje bezrámečkový displej se zakřivením 1800R a výkonné audio vyvinuté ve spolupráci s firmou Harman Kardon. Monitor také nabízí osvětlenou základnu, která umožňuje nastavit si vlastní světelné efekty včetně jejich synchronizace se zvukovým výstupem.

Nový model Designo Curve MX32VQ přináší displej s úhlopříčkou 31,5 palců, poměrem stran 16:9 a WQHD rozlišením 2 560 × 1 440 pixelů. Dle výrobce panel pokrývá 125 % barevného gamutu sRGB a nabízí vysoký kontrastní poměr 3000:1 a jas 300 cd/m2.

Monitor spojuje technologii Eye Care a technologie Flicker-Free a Ultra Low Blue Light s certifikací TÜV Rheinland, které minimalizují námahu očí a chrání uživatele před škodlivým modrým světlem. Ti mohou snadno ovládat intenzitu emitovaného modrého světla pomocí Blue Light Filter se čtyřmi různými úrovněmi filtru, které jsou přístupné prostřednictvím menu na obrazovce, technologie Flicker-free pak pomáhá snížit blikání displeje.

Dále je novinka vybavena dvojicí 8W reproduktorů, na jejichž vývoji se podíleli specialisté ze společnosti Harman Kardon. Funkce AudioWizard umožňuje vybírat ze čtyř přednastavených režimů – hudebního, filmového, herního a manuálního – a optimalizovat tím zvuk pro různé scénáře.

MX32VQ je zajímavý i svou základnou s kruhovým osvětlením Halo Lightning a možností nastavení různých světelných efektů. Režim Rhythm Sync umožňuje synchronizaci světelných a zvukových výstupů a kombinované ovládání usnadňuje úpravu světelných efektů i hlasitosti reproduktorů. Co se týče konektivity, nic důležitého nechybí. Uživatelé mohou počítat se dvěma porty HDMI, jedním DisplayPortem a 3,5mm jack konektorem.

Asus Designo Curve MX32VQ se v Česku prodává za 16 190 Kč s DPH.

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2 komentářů: 0
20.2.2018

ROG Extreme Gaming 7 míří na tankodrom do Milovic

Sedmý díl série ROG Extreme Gaming přinese další nečekanou výzvu. Tentokrát si herní týmy vyzkouší, jak náročné je hrát League of Legends na korbě jedoucího vojenského náklaďáku Tatra 813, a to bez plachty a v zimě.

Dva pětičlenné herní týmy v čele s kapitány Petrem „Xnapym“ Jirákem a Alešem „Freezem“ Kněžínkem změří síly ve třech utkáních populární hry League of Legends. Týmy povedou ti nejlepší z nejlepších – Xnapy je známý moderátor LoL akcí, Freeze se zase proslavil jako vůbec první český profesionální hráč v LoL. Jejich svěřenci se budou muset poprat s náročnými podmínkami a čelit nejen mrazu a vlhku, ale i otřesům na korbě vojenského náklaďáku Tatra 813, který s nimi bude jezdit po vytyčeném okruhu na tankodromu.

Na tým, který se popasuje s extrémním prostředím lépe, čeká odměna 30 tisíc korun, poražení získají 15 tisíc. Hrát se bude již tradičně na osvědčených herních noteboocích ROG G752 s operačním systémem Windows 10.

Celým streamem bude provázet český youtuber MenT. Zápasy okomentují Michal „Bronco“ Šembera a Pavel „Mozilla“ Klaban. Jako speciální hosté se do utkání zapojí influenceři VladaVideos a Blade. O tom, ke kterému týmu se hosté nakonec připojí, rozhodne až na místě los.

Akce startuje v sobotu 24. února v 9 hodin ráno a sledovat ji můžete živě na Twitch kanálu ROGCZSK nebo na facebookové stránce Republic of Gamers CZ.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

Nové procesory Pentium Gold rodiny Coffee Lake míří do prodeje

Intel minulý týden poměrně v tichosti zahájil prodej některých procesorů série Core i5 a Celeron z 8. generace Coffee Lake. Nyní Intel přinese do nabídky další modely Prentium Gold a také Core i3.

Minulý týden byly na trh uvedeny konkrétně čtyři modely a to jmenovitě Core i5-8600, i5-8500, Celeron 4920 a Celeron 4900. Ty nyní budou následovat na pulty obchodů další modely Core i3 a Pentium Gold. Z modelů Core i3 se konkrétně dočkáme jedné novinky a to Core i3-8300. Jedná se o nižšího sourozence modelu Core i3-8350K, kterému ale chybí podpora hyper-threading a multiplikátor. Mezi dalšími parametry se objeví 8 MB L3 cache a frekvence čtyř jader 3,7 GHz. Za Core i3-8300 mám zaplatit částku okolo 145 dolarů (cca 3 600 Kč s DPH).

Dalšími přírůstky jsou tři dvoujádrové procesory se čtyřmi vlákny Pentium Gold, jejichž společným jmenovatelem je také 4MB L3 vyrovnávací paměť. Vedoucí produktem je zde Pentium Gold G5600 s taktem 3,9 GHz, následovný modelem G5500 s taktem 3,8 GHz. Na spodním chvostu je pak G5400 s taktem 3,7 GHz. Cenovka těchto modelů se má pohybovat v rozmezí od 80 do 99 dolarů. U nás by tak mohly vyjít na cca 2 000 až 2 500 Kč.

Zdroj: techPowerUp

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.7 komentářů: 17

Apple vydává iOS 11.2.6. Opravuje kritickou chybu

Před týdnem byla objevena nová nepříjemná chyba v operačním systému iOS, který využívají chytré telefony iPhone společnosti Apple. Stačilo na jablečné smartphony poslat zprávu s jedním speciálním znakem a ta přístroj zcela vyřadila z provozu. Výrobce proto nyní přispěchal se softwarovou záplatou.

Chyba se týkala poslední verze operačního systému iOS s pořadovým číslem 11. Pokud uživateli na telefon přišla zpráva obsahující znak z indického nářečí Telugu, celý systém se zhroutil. Roli přitom nehrálo, zda se jednalo o SMS nebo zda byl text zaslán prostřednictvím různých messengerů nebo e-mailu.

V noci na dnešek proto Apple urychleně vydal operační systém 11.2.6, který kritickou chybu opravuje. Update je dostupný klasicky přes položku „Aktualizace systému“, která je umístěna v Nastavení. Velikost záplaty je pouze několik megabajtů.

Před několika hodinami došlo také k vydání záplat dalších operačních systémů Applu. Konkrétně jsou dostupné nové verze watchOS (4.2.3), tvOS (11.2.6) a macOS High Sierra (10.13.3).

Zdroj

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4 komentářů: 0

AOC představí zakřivený Agon AG352UCG8 na turnaji v Katowicích

Na letošním turnaji Intel Extreme Masters, který se uskuteční v polských Katovicích, představí společnost AOC nejširší sestavu herních monitorů, jaká se na podobných akcích ještě neobjevila. Očekávaných více než 100 000 návštěvníků bude mít možnost poprvé naživo vyzkoušet nový, kompletně černý, zakřivený herní speciál Agon AG352UCG8.

Již po jedenácté budou Katovice hostit fanoušky esportu ve dnech 24. až 25. února na akci IEM Expo, na kterou naváže ve dnech 2. až 6. března turnaj Intel Extreme Masters. Ten bude hostit 16 celosvětově nejlepších CS:GO teamů, které se utkají o lví podíl z masivní sumy 500 000 americký dolarů v cenách. Mezi nimi nebude chybět ani AOC sponzorovaný mezinárodní tým G2 Esports.

V přestávkách, mezi jednotlivými herními koly, mohou návštěvníci vyhledat stánek společnosti Alsen (stánek B2), která je partnerem AOC. Na něm budou k zastižení profesionálové z G2 pro krátký rozhovor a autogramiádu.

V průběhu dvou víkendů, naplněných esportem, budou návštěvníci svědky první veřejné prezentace nového zakřiveného monitoru AG3562UCG6 Black Edition a jeho obrovského 35palcovém panelu. V akci bude prezentován na stánku Alsen (B2). Tento kompletně černý speciál přichází se 120Hz obnovovací frekvencí a UWQHD rozlišením 3 440 × 1 440 bodů. Díky zabudované podpoře G-Sync přináší monitor synchronizaci s grafickými kartami, což eliminuje trhání a zpožďování obrazu. Užitečná extra výbava, jakou je Flicker-free technologie, vysouvatelný držák na sluchátka a obrazová technologie Shadow Control, zaměření tohoto nového přírůstku herní řady AGON na e-sport už jen dotváří.

Oficiální uvedení monitoru AOC Agon AG352UCG8 na trh je naplánováno na květen.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 4

Vychází přídavek Apocalypse pro Battlefield 1

Od dnešního dne mohou majitelé Battlefield 1 Premium hrát dodatečný obsah Apocalypse, který přináší hned několik důvodů, proč si toto čtvrté herní rozšíření vyzkoušet.

Kromě vydání nového DLC přichází tvůrci i se zajímavou nabídkou pro všechny ty, kteří Battlefield 1 ještě vůbec nehráli. Základní hru a veškerý obsah z předplatného Battlefield 1 Premium lze nově získat najednou v kompletní edici Battlefield 1 Revolution. Na Originu přijde na 59,9 eur, v přepočtu 1 520 Kč.

Vraťme se však ještě k tomu, co Apocalypse nabízí. Hráči se mohou těšit na trojici nových map (Passchendaele, Caporetto a River Somme), kde zažijí další napínavá dobrodružství. Apocalypse přináší i nový herní režim Air Assault, který slibuje stíhací souboje s dvouplošníky a ve velkolepých momentech i možnost sestřelovat vzducholodě.

Za zmínku stojí i nové zbraně pro boj zblízka (sekáček na maso nebo páčidlo), šest nových palných zbraní (např. samopal Chauchat-Ribeyrolle), nová výzbroj, jako je protivzdušný raketomet třídy Assault, nebo dva nové bombardéry Hansa Brandenburg GI a Airco DH10, které lze vyzkoušet na mapě Caporetto. Díky novému DLC se postavíte i za stacionární zbraň Livens Projector, která dokáže nepřítele zahalit do oblaku jedovatého plynu.

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

World of Tanks Console slaví čtvrté narozeniny

Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Vývojáři ze studia Wargaming si tak pro nás připravili jedno „speciální video“ a k tomu i zajímavou statistiku.

  • Konzolové tanky hraje v současnosti 14 milionů hráčů na celém světě
  • Poprvé se hra objevila na Xbox 360 v roce 2014, poslední rozšíření pak přišlo v listopadu 2017, kdy se hra launchovala ve 4K na Xbox One X
  • V začátcích hra obsahovala 100 tanků ze tří zemí
  • Nyní se WoTC může pochlubit více než 660 tanky a devíti státy
  • Trocha té žertovné statistiky – vypáleno bylo více než 44 miliard nábojů a zničeno bylo více než 2,9 miliardy tanků

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7 komentářů: 1
19.2.2018

Intel čelí 32 žalobám kvůli chybám v procesorech

Ostře sledovaná kauza týkající se chyb procesorů společnosti Intel, které jsou známé pod názvy Spectre a Meltdown, nabírá na obrátkách. Podle serveru ArsTechnica americký čipový gigant čelí už 32 žalobám.

Intel uvalil hned vypuknutí celého skandálu na všechny informace týkající se bezpečnostních chyb ve svých procesorech embargo. Na konci ledna, kdy se ukázalo, že trhliny mohou zneužít počítačoví piráti, firma vydala bezpečnostní opravy. Krátce nato se však ukázalo, že samotné aktualizace firmwarů mohou způsobit více problémů než užitku a tak společnost uživatele vyzvala, aby je neinstalovali. Bezpečnostní organizace AV-TEST následně poukázala na to, že počat škodlivých programů, které chyby v čipech využívají, dramaticky roste. Jen v lednu údajně vzniklo na 140 virů.

Třicet žalob na Intel podali jednotliví zákazníci či skupiny nespokojených majitelů procesorů, píše ArsTechnica. Zbylé dvě žaloby směřují na Intel od vlastních akcionářů. Jak se k vzniklé situaci výrobce postaví, není zatím jasné. Stejně tak nevíme, kdy Intel vydá nové, tentokrát snad již nezávadné verze oprav.

Zdroj

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.2 komentářů: 13
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.